- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

29.08.2023

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку), Національний банк України, Міністерство фінансів України та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб затвердили нову Стратегію розвитку фінансового сектору України.

Документ встановлює актуальні пріоритети та цілі розвитку фінансового сектору, сфокусовані на спротиві російській агресії та відновленні країни. Його розроблення передбачене Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом.

«Сьогодні наша сила в єдності та підтримці один одного, це стосується і фінансової системи України. Об’єднавши наші зусилля та маючи амбітні спільні цілі, регулятори та Фонд гарантування вкладів зможуть долати будь-які виклики сьогодення, ефективно діяти задля відновлення економіки України та збереження добробуту наших громадян під час війни. Ми ставимо собі за мету тримати фінансовий тил, сміливо інтегрувати наші ринки до міжнародних норм та наближати перемогу разом», – зазначив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

Стратегія передбачає, що спільні дії регуляторів та Фонду гарантування вкладів у фінансовому секторі будуть спрямовані на досягнення п’яти таких стратегічних цілей:

  • макроекономічна стабільність,
  • фінансова стабільність,
  • фінансова система працює на відновлення країни,
  • сучасні фінансові послуги,
  • інституційна спроможність регуляторів та ФГВФО.

Передбачені Стратегією заходи умовно поділено на короткострокові заходи, спрямовані на забезпечення стабільності, недопущення погіршення ситуації у фінансовому секторі та економіці загалом; і на середньострокові заходи, що стануть основою майбутньої відбудови та зростання економіки.

Стратегія визначає майбутні пріоритети фінансової системи, до яких належать, зокрема, забезпечення стійкості та спроможності вітчизняних ринків капіталу, у тому числі шляхом розвитку їх інфраструктури та упровадження нових видів та вдосконалення наявних фінансових інструментів; упровадження регулювання та нагляду за ринком віртуальних активів; підвищення ефективності роботи регуляторів фінансового сектору. За сприятливих і стійких макроекономічних умов передбачається поступове посилення довгострокової стійкості пенсійної системи.

Незважаючи на війну, Стратегія констатує потребу в продовженні технологічного розвитку фінансових послуг як необхідної передумови для подальшого розширення фінансової інклюзії та забезпечення кібербезпеки. Важливими також є заходи з відновлення фінансової інфраструктури на деокупованих територіях, забезпечення безбар’єрності та інклюзивності фінансового сектору.

Особливу увагу в Стратегії приділено імплементації європейського законодавства та кращої світової практики у сферах регулювання та нагляду за фінансовим сектором, врегулювання неплатоспроможності та виведення з ринку учасників фінансових установ. У фокусі уваги – набуття режиму внутрішнього ринку з ЄС у сфері фінансових послуг, адже безумовним спільним пріоритетом усіх учасників, які доєднались до виконання Стратегії, є рух до вступу України до ЄС.

Оскільки умови війни зумовлюють високу загальну невизначеність, нова Стратегія є безстроковою. Систематично аналізуючи вплив зовнішнього середовища, регулятори та Фонд гарантування вкладів будуть уточнювати спільні плани з досягнення цілей Стратегії та працювати над їх реалізацією стільки часу, скільки потребуватиметься. У зв’язку з цим Стратегія також закріплює короткий перелік ключових індикаторів, важливих у короткостроковій перспективі під час повномасштабної війни, який надалі за потреби буде актуалізовано.

Довідково
Рада з фінансової стабільності, у межах якої співпрацювали регулятори з розроблення нової Стратегії розвитку фінансового сектору України, схвалила її на засіданні 19 липня 2023 року.

Стратегія також затверджена розпорядчими актами установ-розробників, зокрема рішенням НКЦПФР від 01 серпня 2023 року № 843.

Нова Стратегія посяде місце попередньої, розрахованої на розвиток фінансового сектору до 2025 року, ознайомитись можна за посиланням.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами