- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку співпрацює з особами, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон). Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави. Тож, якщо Вам стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, Ви можете повідомити про виявлені факти.

Повідомлення може бути надано:

Письмово:  надіславши на електронну пошту: [email protected] або залишивши повідомлення  в  «Скриньці довіри», яка розміщена в приміщенні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (Зразок форми Повідомлення про корупцію*).
*Звертаємо увагу, що повідомлення, які надходять через офіційний веб-сайт НКЦПФР, електронну пошту [email protected], направляються з підписом у сканованому вигляді.

За телефоном:  зателефонувавши на «гарячу лінію «Запобігання проявам корупції»,  яка працює:

з 9-ї год. до 18 год. з понеділка по четвер (обідня перерва з 13-ї год. до 13 год. 45 хв.);
з 9-ї год. до 16 год. 45 хв. в п’ятницю (обідня перерва з 13-ї год. до 13 год. 45 хв.).
(крім вихідних та святкових днів) за телефоном: 280-00-89.

За цією онлайн формою

Інформація у повідомленні має містити одну або декілька з таких ознак:

  • порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону;
  • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
  • порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону;
  • порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;
  • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
  • порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46, 48-52 Закону;
  • порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;
  • порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону;

УВАГА! Повідомлення підлягають розгляду за наявності  таких реквізитів:

  • прізвища, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;
  • тексту повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону, яка може бути перевірена;
  • прізвища, ім’я, по батькові, адреси та підпису особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

Також, згідно зі статтею 53 Закону України «Про запобігання корупції» розгляду підлягають повідомлення про порушення вимог цього Закону, здійснені працівником відповідного органу без зазначення авторства (анонімно). Анонімне повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства підлягає розгляду, якщо зазначена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Організація опрацювання повідомлення (із зазначенням авторства та анонімних) покладається на уповноважений підрозділ з питань запобігання та виявлення корупції.

Нагадуємо, що повідомлення особою завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Уповноваженим підрозділом з питань запобігання та виявлення корупції визначено відділ запобігання корупції, керівник – ОДИНОКОВА О.А.

Звіт за результатами публічного обговорення Антикорупційної програми НКЦПФР на 2025-2027 роки

Відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 (із змінами), з урахуванням положень Методології управління корупційними ризиками, затвердженої наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.12.2021 № 830/21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.02.2022 за № 219/37555, 01 травня 2025 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) було розміщено на офіційному вебсайті НКЦПФР за посиланням: https://www.nssmc.gov.ua/about-us/zapobihannia-proiavam-koruptsii/#tab-2 повідомлення про проведення публічного обговорення проекту Антикорупційної програми Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на 2025-2027 роки (далі – Програма).

У повідомленні про оприлюднення було зазначено, що НКЦПФР приймає зауваження та пропозиції з метою оцінки та вивчення думки громадськості щодо проекту Програми протягом 10 робочих днів з дня оприлюднення повідомлення.

Повідомляємо, що за результатами публічного обговорення проекту Програми зауважень чи пропозицій від громадськості не надходило.

20.05.2025


Запрошуємо до обговорення Антикорупційної програми НКЦПФР на 2025-2027 роки.

Комісія пропонує для громадського обговорення проєкт Антикорупційної програми Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на 2025-2027 роки.

Проєкт Програми включає заходи щодо запобігання, виявлення та протидії корупції в НКЦПФР, забезпечення дотримання її працівниками вимог антикорупційного законодавства, створення додаткових запобіжників вчиненню корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Чому це важливо?

Це сприятиме прозорості, доброчесності, мінімізації корупційних ризиків, зростанню довіри суспільства та оптимізації антикорупційної системи Комісії.

Тож, обговорення відбудеться у форматі вебінару 15 травня 2025 року з 10:00 до 12:00.

Зауваження та пропозиції до Програми, розміщеної за посиланням, приймаються протягом 10 робочих днів на електронну пошту: [email protected] або на поштову адресу НКЦПФР: вул. Князів Острозьких 8, корпус 30, м. Київ, 01010.

Реєстрація учасників на вебінар відбувається через електронну адресу [email protected] до 13:00 14 травня 2025 року з обов’язковим зазначенням:

    • органу, установи, організації;
    • прізвища, імені, по батькові та посади учасника;
    • резюме або пояснення, викладеного в довільній формі, про досвід в антикорупційній діяльності;
    • електронної пошти.

01.05.2025

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами