- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

Звіт про періодичне відстеження результативності рішення НКЦПФР від 29.07.2014 № 972

Основна інформація

Назва звіту:
Звіт про періодичне відстеження результативності рішення НКЦПФР від 29.07.2014 № 972
Виконавець заходів з відстеження:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
Тип відстеження:
Періодічне
Стан заходу:
Виконано
Методи одержання результатів відстеження текст:
Під час проведення відстеження результативності регуляторного акта було застосовано статистичний метод шляхом аналізу наявної статистичної інформації.
Строк виконання заходів з відстеження (начало):
05.02.2019
Строк виконання заходів з відстеження (кінець):
05.03.2019
Цілі прийняття акта:

Регуляторний акт розроблено з метою удосконалення та приведення Положення про порядок депонування коштів, несплачених учасникам (акціонерам) інститутів спільного інвестування (пайових та корпоративних інвестиційних фондів), що ліквідуються, в зв’язку з непред’явленням цими учасниками (акціонерами) до викупу в установлений строк належних їм цінних паперів інститутів спільного інвестування, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.04.2006 року № 253, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.08.2006 року за № 972/12846 (далі – Положення) у відповідність до Конституції України та законодавства України, зокрема до Закону України «Про інститути спільного інвестування».

Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу офіційної статистичної інформації щодо розміру надходжень до державного бюджету, пов’язаних з дією акта, кількості компаній з управління активами інститутів спільного інвестування, на які поширюватиметься дія акта.

Значення інших показників результативності були отримані шляхом проведення соціологічного опитування методом узагальнення та аналізу пропозицій, зауважень отриманих від фізичних, юридичних осіб професійних учасників фондового ринку та їх об’єднань.

Прогнозні значення обов’язкових показників результативності регуляторного акта є такими:

розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів у зв’язку з дією акта не зміниться, оскільки актом не передбачено стягнення плати з суб’єктів господарювання.

розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання у зв’язку з дією акта, не зміниться;

дія цього акта поширюється на компанії з управління активами, які здійснюють управління активами ІСІ, – понад 290 професійних учасників ринку цінних паперів, а також на пайові та корпоративні інвестиційні фонди, які здійснюють діяльність зі спільного інвестування.

Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів у зв’язку з дією акта не змінився, оскільки актом не передбачено стягнення плати з суб’єктів господарювання.

Дія регуляторного акта на сьогодні поширюється на осіб, що здійснюють діяльність з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами) у кількості понад 290 юридичних осіб, а також на пайові та корпоративні інвестиційні фонди, які здійснюють діяльність зі спільного інвестування. З моменту створення ІСІ в Єдиному державному реєстрі інститутів спільного інвестування (далі – Реєстр) зареєстровано понад 1200 ІСІ. Ці дані отримані з ліцензійного реєстру Комісії та Реєстру.

Розмір коштів і час, що витрачаються суб’єктами господарювання у зв’язку з дією акта, не змінився.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта є середнім, оскільки вказаний регуляторний акт розміщується на офіційному сайті Комісії http//www.nssmsc.gov.ua.

Показником результативності дії цього регуляторного акта є досягнення цілей, зазначених у розділі 3 цього звіту.

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей, результати реалізації його положень мають позитивну динаміку, він не потребує змін чи доповнень.

Регуляторний акт сприяв:

удосконаленню нормативно-правової бази Комісії у сфері спільного інвестування відповідно до законодавства, зокрема, до Закону України «Про інститути спільного інвестування»;

запобіганню порушенням законодавства на ринку цінних паперів;

забезпеченню захисту прав та законних інтересів учасників ІСІ, які не пред’явили до викупу належні їм цінні папери ІСІ в установлений строк;

забезпеченню підвищення рівня доступу до інформації про порядок депонування та виплати задепонованих коштів для всіх учасників ліквідованих ІСІ.

Рік:
2019
Квартал:
I квартал
Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами