Сайт працює в режимі дослідної експлуатації
Linkedin
Youtube
Документи
ФОРМА ЗВЕРНЕННЯ
Заповніть обов'язкові поля
Невірний формат пошти
Заповніть зворотню адресу
Повідомлення відправлене
Заявник*
Вид звернення*
Адреса*
ПІБ контактної особи*
Наступний крок
Зв'язатися
з нами
30.09.2019

30 вересня в промислову експлуатацію введена нова IT-платформа Центрального депозитарію DEPEND Q, що призведе до якісних змін у роботі системи депозитарного обліку українського ринку цінних паперів. В нову систему було переведено інформацію про 3 млн рахунків, номінальна вартість яких складає 1,7 трлн грн. Нова платформа дозволяє депозитарним установам самим обирати альтернативне ПЗ для обслуговування клієнтів.

Промисловий запуск нової IT-платформи є черговим кроком з впровадження передових технологій в роботу депозитарної системи України та інтеграції в міжнародні ринки капіталу.

“Необхідність мати сучасну IT-платформу депозитарного обліку для інтеграції України в європейський ринок цінних паперів є беззаперечною. І наразі ми отримали таку систему, – зазначає Міндаугас Бакас, Голова Правління Національного депозитарію України, – Для розвитку українського фондового ринку це новий важливий етап. Адже нове програмне забезпечення працює за міжнародними стандартами пост-трейдингу, які ми системно вводимо до практики протягом останніх трьох років. Наразі альтернативну систему обрали 61 депозитарна установа у той час як 122 працює у системному модулі, наданому НДУ. Це дозволяє забезпечити стабільність та ефективну роботу ринку”.

Нова сучасна IT-платформа DEPEND Q забезпечить кращий захист даних власників цінних паперів, вони не зможуть бути викривлені чи втрачені з причини зламу системи чи через поширення вірусу. DEPEND Q дозволить значно автоматизувати функціонал, який стосується обліку цінних паперів та кардинально підвищити якість послуг для власників цінних паперів. Найголовніше те, що нова IT-платформа забезпечить повноцінну технологічну інтеграцію України у світову облікову систему цінних паперів, суттєво підвищить можливості залучення іноземних і вітчизняних інвестиції у цінні папери.

«Ставлення до розвитку фінансової інфраструктури в нашій країні багато років формувалось за залишковим принципом, але в останні роки ставлення до цього питання змінилося. Адже інфраструктура – це фундамент ринку. Ринок не можна побудувати на нестійкому фундаменті. Центральний депозитарій – важливий елемент фінансової інфраструктури. За останні три роки команда Нацдепозитарію багато зробила для впровадження в свою діяльність найкращих світових практик і стандартів, сучасних технологій. Сьогодні відбувся черговий крок в напрямку технологічної інтеграції України у світову облікову систему – НДУ повністю перейшов на нову сучасну IT-платформу DEPEND Q. Ця нова платформа дає новий функціонал для всього ринку, нові сервіси як для компаній, так і власників цінних паперів, забезпечує високий рівень захисту їхніх прав» , – говорить Тимур Хромаєв, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Поділіться записом:
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ
Array ( [1129903] => [1122025] => [1119581] => )
УСІ НОВИНИ
https://www.nssmc.gov.ua/zagruzka-bokovh-zapisey-novosti/?categories=1504,1283,1304&postid=1119581
КОНТАКТИ
+38 (044) 280 85 95 (ЄДИНЕ ВІКНО)
+38 (044) 254 23 31, +38 (044) 280 40 95 (УПРАВЛІННЯ ДОКУМЕНТООБІГУ)
+38 (044) 254 23 77 (ПРЕС-СЛУЖБА)
ВУЛ. МОСКОВСЬКА 8, К.30, М. КИЇВ, 01010
АКТУАЛЬНО

Актуально

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку