Сайт працює в режимі дослідної експлуатації
Linkedin
Youtube
Документи
ФОРМА ЗВЕРНЕННЯ
Заповніть обов'язкові поля
Невірний формат пошти
Заповніть зворотню адресу
Повідомлення відправлене
Заявник*
Вид звернення*
Адреса*
ПІБ контактної особи*
Наступний крок
Зв'язатися
з нами
22.11.2019

Сегмент зелених облігацій в Україні буде стрімко розвиватися. Але потрібна законодавча база, яка буде регулювати і стимулювати залучення коштів через зелені облігації.

22 листопада за підтримки проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» відбулось засідання Міжвідомчої робочої групи із запровадження ринку зелених облігацій.

«Розвинені країни вже сьогодні планують свою діяльність, думаючи про те, що буде через 20-50 років. Вони враховують у своєму розвитку такі ризики, як погіршення стану довкілля, соціальні ризики, ризики управління. Якщо говоримо про довкілля, то це зокрема ризик потепління клімату і підвищення рівня світового океану. Навіть, якщо це підвищення відбудеться лише через 50 років, ми вже повинні турбуватися про це, саме про це повинні бути наші закони, а зокрема і фінансові», – зауважив Тимур Хромаєв, голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

«Загалом в енергозбереження вже зайшло 4 мільярди євро інвестицій. Це великі кошти і це набагато більше, ніж проінвестовано в будь-яку іншу галузь. Але нам потрібно рухатися далі, оскільки до 2035 року відповідно до Енергетичної стратегії Україна повинна мати 25% відновлюваної енергетики. І ми повинні також скорочувати споживання. Щоб досягти цієї планки потрібно проінвестувати приблизно 100 мільярдів євро. Одним з таких з інструментів інвестицій є зелені облігації», – вважає Сергій Савчук, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

За словами Сергія Савчука, в минулому році в зелені облігації у світі загалом було проінвестовано 180 мільярдів євро і цього року очікується ще більший обсяг інвестицій. Він впевнений, що в Україні цей сегмент також буде стрімко розвиватися.

Для того щоб розвивати цей інструмент інвестицій, потрібне відповідне законодавче поле. «Спільними зусиллями державних органів, експертів, зокрема і проекту GIZ, розроблений проект законодавчого акту (реєстраційний номер 2284), який буде регулювати і стимулювати залучення коштів через зелені облігації. Його прийняття дозволить пожвавити цей ринок», – додав пан Савчук.

«Ми розраховуємо, що законопроект 2284 буде прийнятий в цьому році. Він запроваджує дуже багато змін у фінансовий сектор і багато нових фінансових інструментів, в тому числі і зелені облігації, на які ми дуже розраховуємо. Попит в Україні на цей інструмент є», – впевнений Тимур Хромаєв.

За його словами, довгострокові фінансові інструменти можуть бути дуже корисні також і з огляду на запровадження другого накопичувального рівня пенсійної системи. «Ми повинні відходити від короткотермінового інвестування і думати про планування на більш довгу перспективу», – наголосив очільник НКЦПФР.

Поділіться записом:
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ
Array ( [1159073] => [1157091] => [1154867] => )
УСІ НОВИНИ
https://www.nssmc.gov.ua/zagruzka-bokovh-zapisey-novosti/?categories=1294,1304,1116&postid=1145521
КОНТАКТИ
+38 (044) 280 85 95 (ЄДИНЕ ВІКНО)
+38 (044) 254 23 31, +38 (044) 280 40 95 (УПРАВЛІННЯ ДОКУМЕНТООБІГУ)
+38 (044) 254 23 77 (ПРЕС-СЛУЖБА)
ВУЛ. МОСКОВСЬКА 8, К.30, М. КИЇВ, 01010
АКТУАЛЬНО

Актуально

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку